Delagacija Udruge 'Crne mambe' prisustvovala je svečanom obilježavanju 31. obljetnice ustrojavanja Gromova.

Prvo je služena misa u kapelici sv. Lovre, koju su služili don Branko Čagelj i župnik Josip Samaržija. Zatim je uslijedio mimohod do spomenika poginulim Gromovima na Senjaku, gdje su položeni vijenci i svijeće.

U vojarni „Predrag Matanović“ pročitana su imena poginulih Gromova i povjesnica ratne 2. gardijske brigade.

Svečanom postrojavanju prisustvovao je i vrhovni zapovjednik Oružanih snaga Republike Hrvatske predsjednik Zoran Milanović i tom prilikom svečano podijelio zelene beretke novim pripadnicima Gromova.

Govore su održali zapovjednik Ivan Klarić, predsjednik URV 2. gardijske brigade Gromovi Ivan Krupec i predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović.

Nakon svečanog dijela uslijedilo je druženje na Trgu hrvatskih branitelja u Petrinji uz prigodan domjenak.

Udruga 'Crne mambe' je za svoje članove i prijatelje organizirala svečani domjenak u Dugom Selu uz ugodno druženje.

zaklada-UCM-logo.jpg