Projekt „Obilježavanje značajnijih obljetnica, državnih praznika i blagdana“ ove godine, točnije 12.2.2022. godine, započeo je svečanim obilježavanjem akcije Maslenica u Novigradu.

I ove godine članovi udruge su se okupili u velikom broju i odali počast poginulim hrvatskim vitezovima i civilima u mjestu Paljuv, na spomeniku HRM-a i spomeniku poginulim Gromovima kod Novigrada, te spomeniku poginulim hrvatskim vitezovima pripadnicima ratne 145. brigade.

Svečanom obilježavanju prisustvovale su mnoge udruge i predstavnici lokalnih i državnih institucija.

Nakon svečanog obilježavanja uslijedilo je druženje uz prigodan domjenak u organizaciji Općine Novigrad, gdje su se okupljeni prisjetili ratnih dana i današnjeg vremena.

zaklada-UCM-logo.jpg